Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Atria Talonpojanlenkki on konstailematon, perinteinen, aito luonnonkuorilenkki. Maukkaan uunilenkin saat kuorruttamalla Talonpojan tomaattipyreestä,…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
liha (viljaporsas, nauta), vesi, perunatärkkelys, silava, kamara, stabilointiaineet (E 1412, E 450), koneellisesti eroteltu viljaporsaanliha (Suomi), jodioitu suola, dekstroosi, naudan rasva, hapettumisenestoaine E 301, aromit (mm. muskottipähkinä), säilöntäaine natriumnitriitti, luonnonsuoli (sika). Viljaporsaan- ja naudanlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800007958
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 079 kJ / 260 kcal |
| Rasvaa | 21 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 8 g |
| Hiilihydraattia | 11 g |
| - josta sokereita | 0,8 g |
| Proteiinia | 7,9 g |
| Suola | 2,00 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


