Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Coop rahkamunkki
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Vehnä
Ainesosat
Jauhoseos (VEHNÄJAUHO (vehnä: EU ja muu kuin EU (UK)), esiliisteröity VEHNÄJAUHO, kasviöljyt (rapsi, palmu), sokeri, tapiokatärkkelys, KANANMUNAJAUHE, nostatusaineet (E 500, E 450, E 336), KANANMUNANVALKUAISJAUHE, glukoosisiirappi, emulgointiaine (E 471), sakeuttamisaine (E 412), suola, aromit, MAITOPROTEIINI), MAITORAHKA (maito: Suomi ja Ruotsi), vesi, palmuöljy, koristejauhe (sokeri, maissitärkkelys, palmuöljy), sokeri, vanilja-aromi, (aromi, väri (E 150a)), kardemumma. Saattaa sisältää pieniä määriä mantelia. Tuotteessa maitorahkaa 21 %.
Yhteystiedot
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Valmistaja
Porin Leipä Oy
EAN
2002733800009
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Käyttöohje
Sulata huoneenlämmössä noin yksi tunti.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 339 kJ / 321 kcal |
| Rasvaa | 17 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 6,5 g |
| Hiilihydraattia | 34 g |
| - josta sokereita | 15 g |
| Proteiinia | 6,9 g |
| Suola | 1,03 g |
| Ravintokuitua | 0,7 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


