Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perinteinen lihamakaronilaatikko on lounaspöydän kunkku. Reilusti naudan jauhelihaa ja herkullista makua!
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
Vesi, makaroni (VEHNÄjauho, VEHNÄkuitu, vesi), laktoositon kuohuKERMA, naudan liha 16 % (Suomi), KANANMUNA, sipuli, jodioitu suola, lihaliemijauhe (maissiproteiinihydrolysaatti, suola, aromit, sokeri, naudanlihauute, maltodekstriini, rapsiöljy, porkkanauute), mausteet (mm. mustapippuri, valkopippuri, valkosipuli).
Yhteystiedot
Markkinoija
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2006365800000
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Alle +6 °C.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 701 kJ / 168 kcal |
| Rasvaa | 10 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,6 g |
| Hiilihydraattia | 12 g |
| - josta sokereita | 1,3 g |
| Proteiinia | 6,5 g |
| Suola | 1,60 g |
| Ravintokuitua | 1,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

