Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Maukkaat juurekset ovat hyvää superruokaa ympäri vuoden. Yrttiöljy tuo porkkanoille ja punajuurille lisää herkullista makua ja houkuttelevaa kiiltoa.…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Porkkana, punajuuri, rapsiöljy, yrtit (basilika, persilja), jodioitu suola, sitruunamehu, sokeri, valkosipuli, muunnettu maissitärkkelys, mustapippuri. 100 grammaan tuotetta on käytetty 120 grammaa juureksia.
Yhteystiedot
Delitalo Oy Elimäenkatu 5 00510 Helsinki
EAN
2006123200004
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Alle +6 °C.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 463 kJ / 111 kcal |
| Rasvaa | 8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,5 g |
| Hiilihydraattia | 7,4 g |
| - josta sokereita | 6,9 g |
| Proteiinia | 1 g |
| Suola | 1,20 g |
| Ravintokuitua | 2,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

