Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kesän makea maku yhdessä palassa! Mehevä raparperi-rahkapiirakka hurmaa raikkaudellaan. Tämä klassikko on päivitetty rakkaudella – käsin leivottua ja…
Valmistusmaa
Viro
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
Laktoositon MAITOrahka 34 %, murotaikinapohja [VEHNÄjauho, VOI, sokeri, KANANMUNA, vesi, vanilliinisokeri, leivinjauhe (nostatusaineet (E 500ii, E 450i, tärkkelys)), suola], raparperi 19 % (Puola), sokeri, KANANMUNA, laktoositon KERMA, VEHNÄjauho, maissitärkkelys, laktoositon VOI, vanilliinisokeri, kaneli, jodioitu suola, kardemumma.
Yhteystiedot
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2007278600008
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Alle +6 °C.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 007 kJ / 241 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,7 g |
| Hiilihydraattia | 28 g |
| - josta sokereita | 16 g |
| Proteiinia | 7,7 g |
| Suola | 0,32 g |
| Ravintokuitua | 1,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


