Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Tomaattikeitto
Valmistusmaa
Viro
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
Tomaatti 47 %, vesi, sipuli, laktoositon kuohuKERMA, rypsiöljy, persilja, sokeri, jodioitu suola, valkosipuli, muunnettu gluteeniton VEHNÄtärkkelys, mausteet (mm. mustapippuri).
Yhteystiedot
Delitalo Oy
PL 108, 33101 Tampere
https://www.delitalo.fi
Valmistaja
Delitalo Oy
PL 108, 33101 Tampere
https://www.delitalo.fi
Markkinoija
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2000487000003
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Alle -18 °C. Sulanutta tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 310 kJ / 70 kcal |
| Rasvaa | 5,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,4 g |
| Hiilihydraattia | 4,4 g |
| - josta sokereita | 2,8 g |
| Proteiinia | 1 g |
| Suola | 0,68 g |
| Ravintokuitua | 0,7 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


