Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Elonen Hillomunkki 4 kpl 240 g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin2,99 €
Vertailuhinta 12,46 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Uudistimme Hillomunkin munkkitaikinan entistäkin pehmeämmäksi ja vaihdoimme täytteen vadelmatäytteeksi, joka sisältää 35% raikasta vadelmaa. Leivomme…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, vadelmatäyte 6% (sokeri, vadelma, vesi, muunnettu tärkkelys, happamuudensäätöaine (E330), sakeuttamisaine (E440), säilöntäaine (E202), hapettumisenestoaine (E333)), sokeri, kasviöljyt (SG-palmu, rapsi), vesi, emulgointiaineet (E481, E471), jodioitu suola ja hiiva. Saattaa sisältää pienen määrän maitoa ja kananmunaa. LAKTOOSITON.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580033123
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 630 kJ / 389 kcal |
| Rasvaa | 15 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 4,8 g |
| Hiilihydraattia | 55 g |
| - josta sokereita | 21 g |
| Proteiinia | 6,1 g |
| Suola | 0,60 g |
| Ravintokuitua | 2,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


