Ladataan...

Tuotetiedot
Tuotetiedot
1980–1990-lukujen klassikkotuote, Koululaismunkki, palaa uudistettuna valikoimaamme! Ihanan pehmeä munkki on täytetty kuohkealla vadelmakreemillä ja…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, täyte 28% (rapsiöljy, kasvirasvat (SG-palmu, kookos), sokeri, vesi, vadelma, vadelmasose, muunnettu perunatärkkelys, emulgointiaine (E475), suola, sakeuttamisaine (E440), säilöntäaine (E202), happamuudensäätöaine (E330), väri (E160a)), vesi, sokeri, kasviöljyt (rapsi, SG-palmu, kookos), LAKTOOSI, HERAJAUHE, emulgointiaineet (E481, E471, E492, SOIJALESITIINI), jodioitu suola, hiiva, värjäävä elintarvike (punajuurikonsentraatti), luontainen vanilja-aromi ja aromit. Saattaa sisältää pienen määrän kananmunaa.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 735 kJ / 414 kcal |
| Rasvaa | 25 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 11 g |
| Hiilihydraattia | 43 g |
| - josta sokereita | 21 g |
| Proteiinia | 4,2 g |
| Suola | 0,50 g |
| Ravintokuitua | 1,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 3 g |


