Ladataan...

Elonen Laskiaispulla Vadelma 190g 2kpl
Kaikki Elonen-tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Laskiaispulla Vadelma on perinteisten makujen ystävien suosikki. Pehmeän herkullinen pulla on täytetty raikkaalla vadelmatäytteellä ja täyteläisen…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Mantelit, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, vadelmatäyte (15%) (sokeri, vadelma, vesi, muunnettu perunatärkkelys, sakeuttamisaine (E440), happamuudensäätöaineet (E330, E333), säilöntäaine (E202)), laktoositon KERMA (14%), vesi, sokeri, kovetettu kasvirasva (mb-palmu, auringonkukka), rypsiöljy, hiiva, MAITOPROTEIINI, emulgointiaineet (E481, E471, E472e), herneproteiini, jodioitu suola, kardemumma, maissitärkkelys, stabilointiaineet (E420, E463), väri (E160a) ja aromit. Saattaa sisältää pienen määrän kananmunaa ja mantelia.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6°C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 336 kJ / 319 kcal |
| Rasvaa | 15 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7,9 g |
| Hiilihydraattia | 40 g |
| - josta sokereita | 16 g |
| Proteiinia | 5,4 g |
| Suola | 0,50 g |
| Ravintokuitua | 2,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


