Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Klassikkokääretorttu sopii moneen makuun. Täyteläinen mansikan ja vaniljan makuinen täyte ja kuohkea koostumus hurmaavat koko perheen!
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
Sokeri, VEHNÄJAUHO, KANANMUNA, rypsiöljy, mansikka (12 %), kasvirasva (palmu, kookos), vesi, inverttisokerisiirappi, emulgointiaineet (E471, E475), sakeuttamisaineet (E422, E440), maissitärkkelys, nostatusaineet (E450, E500), suola, happamuudensäätöaine (E330), säilöntäaineet (E202, E281), väri (E120) ja aromit (mm. vanilliini).
Yhteystiedot
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580007377
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 571 kJ / 376 kcal |
| Rasvaa | 19 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 8,9 g |
| Hiilihydraattia | 48 g |
| - josta sokereita | 32 g |
| Proteiinia | 3,9 g |
| Suola | 0,40 g |
| Ravintokuitua | 1,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


