Ladataan...

Elonen Mansikkaleivos 2kpl 210g
Kaikki Elonen-tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Ihanassa Mansikkaleivoksessa on vaaleat, herkulliset leivospohjat, joiden välissä on kesäisen raikas ja täyteläinen mansikka-kermamousse. Leivos on…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
Mansikka (24%), vesi, laktoositon KERMA, sokeri, VEHNÄJAUHO, KANANMUNA, glukoosisiirappi, dekstroosi, sakeuttamisaineet (maissitärkkelys, E440), kovetettu MB-palmuöljy, öljyt (auringonkukka, rypsi), happamuudensäätöaineet (E330, E331), stabilointiaineet (E420ii, E463), emulgointiaineet (E471, E475, E472e, auringonkukkalesitiini), nostatusaineet (E450, E500), liivate (nauta), MAITOPROTEIINI, inverttisokerisiirappi, säilöntäaineet (E202, E281), suola, aromit, värit (punajuuri, E160a, E120). Laktoositon.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 4210 Jämsä
207070200
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6°C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 865 kJ / 207 kcal |
| Rasvaa | 9,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,8 g |
| Hiilihydraattia | 28 g |
| - josta sokereita | 22 g |
| Proteiinia | 2,3 g |
| Suola | 0,20 g |
| Ravintokuitua | 1,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


