Ladataan...

Elonen Mustikkapulla 2kpl 230g
Kaikki Elonen-tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Elosen Mustikkapulla on perinteinen pullataikinapohjainen pyöreä herkkupulla mustikan ystävälle. Tämän pullan keskellä on reilusti herkullista…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, mustikkatäyte (mustikka, sokeri, vesi, muunnettu maissitärkkelys, sakeuttamisaine (E418), happamuudensäätöaineet (E330, E333), aromi, säilöntäaine (E202)), sokeri, kasviöljyt (sg-palmu, rapsi), vesi, KANANMUNA, kasviproteiini (herne), riisijauho, glukoosisiirappi, emulgointiaineet (E471, E475, E472e), VEHNÄGLUTEENI, hiiva, jodioitu suola ja kardemumma. Mustikkapitoisuus 16%. Saattaa sisältää pienen määrän maitoa.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
puh. 020 7070 200 tai https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 132 kJ / 270 kcal |
| Rasvaa | 6,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,9 g |
| Hiilihydraattia | 47 g |
| - josta sokereita | 19 g |
| Proteiinia | 5,3 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 2,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

