Ladataan...

Elonen Pikku Suklaakakku 300g gluteeniton
Kaikki Elonen-tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Ihana gluteeniton Pikku Suklaakakku pieniin herkkuhetkiin! Suussa sulavan herkullisen Suklaakakun välissä on raikasta vadelmahilloa ja makunautinnon…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Mantelit, Hasselpähkinät
Ainesosat
Maissitärkkelys, riisijauho, perunajauho, sokeri, vesi, muunnettu tärkkelys, inverttisokerisiirappi, kaakaojauhe, kasviöljyt (palmu, rapsi, kookos), kovetettu kasvirasva (rypsi, kookos), vadelma, sitruunamehu, glukoosi-fruktoosisiirappi, nostatusaineet (E575, E450, E500), emulgointiaineet (E471, auringonkukkalesitiini), säilöntäaineet (E200, E202), sakeuttamisaine (E418), suola, väri (E160a) ja aromit (mm. vanilliini). Saattaa sisältää pienen määrän maitoa ja kananmunaa, hasselpähkinää ja mantelia. Sisältää 13% suklaatryffeliä.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6°C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 402 kJ / 336 kcal |
| Rasvaa | 18 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 8,9 g |
| Hiilihydraattia | 44 g |
| - josta sokereita | 28 g |
| Proteiinia | 2,5 g |
| Suola | 0,60 g |
| Ravintokuitua | 2,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


