Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Laktoosittomia piparin makuisia pieniä muffineja
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO (vehnä: Suomi), sokeri, KANANMUNA, vesi, rypsiöljyvalmiste [rypsiöljy, voiaromi, hapettumisenestoaine (tokoferoliuute)], säilöntäaine (E202), emulgointiaineet (E471, E477, E481), sakeuttamisaineet (E415, E1442), ravintokuitu (polydekstroosi), nostatusaineet (E450, E500), kaneli, neilikka, inkivääri ja suola.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1, 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1, 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580034564
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys kuivassa ja valolta suojattuna. Säilytä avattu pakkaus suljettuna.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 695 kJ / 405 kcal |
| Rasvaa | 19 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,6 g |
| Hiilihydraattia | 51 g |
| - josta sokereita | 28 g |
| Proteiinia | 6,3 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 1,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


