Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Elonen Superpuusti Paahdettu voi 2kpl 220g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin2,15 €
Vertailuhinta 9,77 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Superpuusti Paahdettu Voi on herkullisen iso ja ihana puusti, josta riittää vaikka jaettavaksi. Pullan maku on miellyttävä ja runsas - siitä voi…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, laktoositon VOI (9%), vesi, rapsiöljy, KANANMUNA, paahdettu VOI mausteseos (2%) (sis.mm. VOIJAUHE, rasvajauhe (auringonkukkaöljy, glukoosisiirappi), kookosmaitojauhe), tärkkelyssiirappi, muunnettu maissitärkkelys, kasvikuitu (bambu), kasviproteiini, emulgointiaineet (E481, E471), sakeuttamisaineet (E466, E460), jodioitu suola, VEHNÄKUITU, hiiva, kardemumma, väri (E160a) ja aromit (mm. luontainen vanilja). Laktoositon.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
6410580036353
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 575 kJ / 376 kcal |
| Rasvaa | 14 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,8 g |
| Hiilihydraattia | 54 g |
| - josta sokereita | 23 g |
| Proteiinia | 6 g |
| Suola | 0,80 g |
| Ravintokuitua | 2,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


