Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kahden kappaleen pakettiin pakattu Tähtitorttu on joulun ajan ykkösherkku. Sydämenään tortussa on perinteistä luumuhilloa!
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, VOI 29% (MAITO), vesi, luumumarmeladi (luumu, vesi, sokeri, tärkkelyssiirappi, muunnettu perunatärkkelys, sakeuttamisaine (E440), karamellisiirappi, happamuudensäätöaineet (E330, E333), säilöntäaine (E202)), suola, VEHNÄGLUTEENI, hapettumisenestoaine (E334). Sisältää luumua 6 %. Saattaa sisältää pieniä määriä soijaa ja kananmunaa. Laktoositon.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
puh. 020 7070 200 tai https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
EAN
6410580068354
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 738 kJ / 412 kcal |
| Rasvaa | 28 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 15 g |
| Hiilihydraattia | 36 g |
| - josta sokereita | 5,7 g |
| Proteiinia | 5,7 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 2,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


