Ladataan...

Findus Dagens Fish & Chips MSC 340g, pakaste
Kaikki Findus-tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Brittiläinen klassikkoateria nyt kätevästi mikrossa 7 minuutissa. Rapeaksi paneroitua alaskanseitifileetä, ranskalaisia, makeita herneitä ja aiolia.
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Kalat, Maito, Sinappi
Ainesosat
Ranskanperunat 43 %: Peruna, auringonkukkaöljy, rypälesokeri. Paneroitu kala 24 %: Paloista yhdistetty ALASKANSEITI* (Theragra Chalcogramma), rapsiöljy, tärkkelys (maissi, peruna), vesi, riisijauho (2 %), kikhernejauho (0, 8 %), maissijauho, suola, rypälesokeri, paprikajauhe, valkopippuri, sipulijauhe, stabilointiaine (E415), pippuriuute. Aiolikastike: 19 %: RANSKANKERMA, rapsiöljy, maissitärkkelys, sinappi (vesi, SINAPINSIEMEN, sokeri, viinietikka, suola, cayennepippuri), KANANMUNANKELTUAINEN, valkosipuli, sitruunanmehu, suola, sokeri, sakeuttamisaineet (johanneksenleipäpuujauho, guarkumijauho), mustapippuri, kurkuma. Kasvikset 14 %: Herne. *Pyydetty luoteiselta Tyyneltämereltä. Saattaa sisältää ruotoja. Tämä ateria sisältää 15 % Alaskanseitiä. Yksi annos (340 g) sisältää 48 g kasviksia.
Yhteystiedot
Maahantuoja
Findus Finland Oy
Taivaltie 5, 01610 Vantaa
EAN
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 988 kJ / 235 kcal |
| Rasvaa | 15 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,9 g |
| Hiilihydraattia | 20 g |
| - josta sokereita | 1,4 g |
| Proteiinia | 5,2 g |
| Suola | 0,47 g |
| Ravintokuitua | 2,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,3 g |

