Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Fresh Hetki Caesarkastike
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna
Ainesosat
Vesi, kasviöljy (rapsi), suola, sokeri, muunnettu maissitärkkelys, sokerisiirappi, happamuudensäätöaineet (E260, E330), keltuaisjauhevalmiste (KANANMUNANKELTUAISJAUHE, suola, maltodekstriini), mausteet (valkosipuli, paprika, kaneli, neilikka, inkivääri, mustapippuri), valkosipuli, sakeuttamisaine (E415), säilöntäaine (E202), hiivauute, aromi (anjovis)
Yhteystiedot
Fresh Servant Oy Ab
Marjasaarentie 12, 68870 Edsevö
Valmistaja
FRESH SERVANT OY
MARJASAARENTIE 12 68870 EDSEVÖ
EAN
6406510084808
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 840 kJ / 204 kcal |
| Rasvaa | 20 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,4 g |
| Hiilihydraattia | 4,3 g |
| - josta sokereita | 2,8 g |
| Proteiinia | 0,3 g |
| Suola | 2,40 g |
| Ravintokuitua | 0,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


