Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
HK Viljaporsaan Kasslerpihvi grillimarinoitu 450 g
Kaikki HK-tuotteetNoin5,67 €
Vertailuhinta 12,60 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
HK Viljaporsaan kasslerpihvit marinoituna grillimarinadilla sopivat erinomaisesti grilliin, mutta toimii myös pannulla ja uunissa. Pihvien…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Sinappi
Ainesosat
suomalainen porsaanliha (80%), vesi, rypsiöljy, sokeri, mausteet (mm. SINAPINSIEMEN, tomaatti, valkosipuli, korianteri, inkivääri), jodioitu suola, väkiviinaetikka, aromit, hapettumisenestoaine (askorbiinihappo), sakeuttamisaineet (ksantaani), maltodekstriini, säilöntäaineet (E211, E202).
Yhteystiedot
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
Valmistaja
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100030308
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys + 4 °C (max + 6 °C)
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 700 kJ / 170 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,2 g |
| Hiilihydraattia | 1,9 g |
| - josta sokereita | 1,5 g |
| Proteiinia | 16 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 0,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

