Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jannis mantelinougat patukka 50g
Kaikki Jannis-tuotteetNoin1,05 €
Vertailuhinta 21,00 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Samettisen suussa sulavaa nugaata ja maapähkinöitä ohuiden vohvelilevyjen väliin puristettuina. Kokonaiset pähkinät antavat mukavan purutuntuman…
Valmistusmaa
Kreikka
Allergeenit
Muna, Pähkinä, Maapähkinä, Seesaminsiemenet, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Mantelit, Vehnä
Ainesosat
Glukoosisiirappi, sokeri, MANTELI (27%), vohvelikeksi (VEHNÄJAUHO, nostatusaine: natriumvetykarbonaatti, vanilliini, suola), hunaja, kookospähkinä, kuivattu MUNANVALKUAINEN, vanilliini. Saattaa sisältää SEESAMINSIEMENIÄ, MAAPÄHKINÄÄ ja muita PÄHKINÖITÄ.
Yhteystiedot
E. Gavrielides Oy
Kisällintie 6, 01730 Vantaa
https://www.filos.fi
Maahantuoja
E. Gavrielides Oy
Kisällintie 6, 01730 Vantaa
https://www.filos.fi
EAN
5201041022616
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 848 kJ / 439 kcal |
| Rasvaa | 14 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,8 g |
| Hiilihydraattia | 70 g |
| - josta sokereita | 48 g |
| Proteiinia | 6,5 g |
| Suola | 0,02 g |
| Rauta | 3,2 mg |
| Ravintokuitua | 3,7 g |

