Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Suomalainen, perusbasilikaa voimakkaampi ja aromikkaampi yrtti kestää kuumentamisen esim. nuudeliruokiin. Maussa on makeutta, anista ja kanelia.…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Thai basilika
Yhteystiedot
Markkinoija
Velj Kitola Oy
Mietoistentie 124, 21270 Nousiainen
Laatuluokka
1
EAN
6416046370009
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 108 kJ / 26 kcal |
| Rasvaa | 0,6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,1 g |
| Hiilihydraattia | 1,1 g |
| - josta sokereita | 0,3 g |
| Proteiinia | 3,1 g |
| Suola | 0,02 g |
| Ravintokuitua | 1,6 g |
| Natrium | 9 mg |

