Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Äitienpäiväleivos 2x60g suklaaleivos
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin4,95 €
Vertailuhinta 41,25 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Tummasuklainen herkkulinen leivos Äideille
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Mantelit, Vehnä
Ainesosat
KANANMUNA, VEHNÄjauho, sokeri, kasviöljyt ja -rasvat (kokonaan kovetettu kookos, kookos, kokonaan kovetettu auringonkukka, palmu, rypsi, rapsi, riisi), KERMA, vadelma, omena, kaakaojauhe, vesi, MANTELI, sakeuttamisaineet (E1442, E440, E401), glukoosisiirappi, happamuudensäätöaineet (E330, E333), seljanmarjauute, nostatusaineet (E500, E450), suola, maissitärkkelys, emulgointiaineet (E322, E475), luontainen vanilja-aromi, aromi, säilöntäaine (E202), kosteudensäilyttäjä (invertaasi), safloritiiviste, värit (E120, E160a).
Yhteystiedot
Valmistaja
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1, 31600 Jokioinen
EAN
6416627022792
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytettävä viileässä. Säilytys +2-+6 astetta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 751 kJ / 419 kcal |
| Rasvaa | 25 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 15 g |
| Hiilihydraattia | 42 g |
| - josta sokereita | 35 g |
| Proteiinia | 4,1 g |
| Suola | 0,30 g |
| Ravintokuitua | 1,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

