Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Iso mansikka-raparperipiirakka 2kpl 260g pakattu
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Mansikka raparperi piirakka
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, sokeri, vesi, raparperi, KANANMUNA, VOI, mansikka, hiiva, MAITOjauhe, VEHNÄgluteeni, jodioitu suola, muunnettu tärkkelys (E1422), kardemumma, emulgointiaine (E481), psyllium, taikinajuuri (riisi), sakeuttamisaineet (E1414 peruna, E404), happamuudensäätöaineet (E170, E341, E330, E331, E333), glukoosisiirappi, dekstroosi, hyytelöimisaine (E440), MAITOproteiini, kasviöljy (rapsi, kovetettu kookos), aromit (vanilja), säilöntäaine (E202), värit (E160a, E120, E150c). Tuote sisältää raparperia 12 % ja mansikkatäytettä 19 %.
EAN
6416627003791
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 900 kJ / 215 kcal |
| Rasvaa | 4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,1 g |
| Hiilihydraattia | 39 g |
| - josta sokereita | 18 g |
| Proteiinia | 4,7 g |
| Suola | 0,30 g |
| Ravintokuitua | 1,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,3 g |


