Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Mansikkaherkkuwiener 2x120g pakattu
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin3,49 €
Vertailuhinta 15,86 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Mansikkawiener
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, mansikka (14%), osittain kovetettu kasvirasva ja -öljy (palmu, rypsi, kookos), vesi, KANANMUNA, hiiva, VEHNÄGLUTEENI, MAITOPROTEIINI, LAKTOOSI (MAITO), HERAJAUHE (MAITO), glukoosi-fruktoosisiirappi, muunnettu tärkkelys (E1422), emulgointiaine (E472e, E471, E492, E322 SOIJALESITIINI), happamuudensäätöaine (E330, E333, E300, E509), suola, hyytelöimisaine (E440), sakeuttamisaineet (E1414, peruna, E404, E412), aromit (mm. vanilja), kosteudensäilyttäjä (E415), säilöntäaine (E202), väri (E160a, E120).
EAN
6416627011284
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 423 kJ / 340 kcal |
| Rasvaa | 15 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 8,2 g |
| Hiilihydraattia | 46 g |
| - josta sokereita | 27 g |
| Proteiinia | 4,2 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 1,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 1,5 g |


