Ladataan...

Jokioisten Ystävänpäiväleivos 2x60g suklaaleivos
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Suklaaleivos
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Mantelit, Vehnä
Ainesosat
KANANMUNA, VEHNÄjauho, sokeri, kasviöljyt ja -rasvat (kokonaan kovetettu kookos, kookos, kokonaan kovetettu auringonkukka, palmu, rypsi, rapsi, riisi), KERMA, vadelma, omena, kaakaojauhe, vesi, MANTELI, sakeuttamisaineet (E1442, E440, E401), glukoosisiirappi, happamuudensäätöaineet (E330, E333), seljanmarjauute, nostatusaineet (E500, E450), suola, maissitärkkelys, emulgointiaineet (E322, E475), luontainen vanilja-aromi, aromi, säilöntäaine (E202), kosteudensäilyttäjä (invertaasi), safloritiiviste, värit (E120, E160a).
Yhteystiedot
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1 , 31600 Jokioinen
Valmistaja
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1, 31600 Jokioinen
https://www.jokioistenleipa.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytettävä viileässä. Säilytys +2-+6 astetta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 751 kJ / 419 kcal |
| Rasvaa | 25 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 15 g |
| Hiilihydraattia | 42 g |
| - josta sokereita | 35 g |
| Proteiinia | 4,1 g |
| Suola | 0,30 g |
| Ravintokuitua | 1,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


