Ladataan...

Kariniemen Kananpojan Grillikombo Cajun & Appelsiini 550 g
Kaikki Kariniemen-tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kaksi herkullista uutta makua samassa rasiassa. Rasiassa on kananpojan paistileikkeitä cajun -mausteella sekä sisäfileitä grillikauteen sopivalla…
Valmistusmaa
Ainesosat
Suomalainen broilerin sisäfile (81 %), vesi, rypsiöljy, mausteet (tomaatti, sipuli, paprika, valkosipuli, mustapippuri, korianterinlehti, jalapeno, chili), jodioitu suola, sokeri, aromit (mm. ananas), kasvikuitu (psyllium, herne), kookosmaitojauhe, etikkajauhe. Suomalainen broilerin reisiliha (82%), vesi, mausteet (mm. paprika, valkosipuli, sipuli, chili, mustapippuri, cayenne), rypsiöljy, jodioitu suola, sokeri, appelsiinimehujauhe, aromit (mm.savu), kasvikuitu (psyllium, herne).
Yhteystiedot
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
Markkinoija
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys + 4 °C (max + 6 °C)
Käyttöohje
Ota tuote huoneenlämpöön n. 30 min ennen kypsentämistä. Valmistus grillissä miedolla lämmöllä tai paistinpannulla tilkassa öljyä n. 10-20 min, airfryerissä 180°C 10-15min tai uunissa 200C n. 10-20 min kunnes lihat ovat kypsiä.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 569 kJ / 136 kcal |
| Rasvaa | 6,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,4 g |
| Hiilihydraattia | 1,3 g |
| - josta sokereita | 0,8 g |
| Proteiinia | 17 g |
| Suola | 0,76 g |
| Ravintokuitua | 0,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


