Ladataan...

Kokkikartano Broilerin sisäfilee ja tomaatti-vuohenjuustopasta 350g
Kaikki Kokkikartano-tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Mietittiin Keravalla, että vuohenjuusto ja tomaatti kyllä tuntuu maistuvan. Tehtiin sitten niistä pastakastike. Mukaan paistettiin broilerin…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Sinappi, Maissi, Vehnä
Ainesosat
Broilerin sisäfilee (Suomi), oliiviöljy, jodioitu suola, sokeri, paprika, mustapippuri, kurkuma. Tomaatti-vuohenjuusopasta: fussilipasta (durum VEHNÄJAUHO), tomaattimurska, suomalainen KERMA, CHÈVRESULATEJUUSTO 10 % (Eu)(VUOHENMAITO, suola, hapate, vesi, KANANMUNAN LYSOTSYYMI (E1105)) vuohenjuusto, vesi, sipuli, tomaattipyre, sokeri, valkosipuli, oliiviöljy, maissitärkkelys, jodioitu suola, valkoviiniuute, chili, mustapippuri. Paahdettu parsakaali: parsakaali, oliiviöljy, sokeri, jodioitu suola, mustapippuri, tähtianis, muskotti. *Pasta saattaa sisältää pieniä määriä SOIJAA ja SINAPPIA.
Yhteystiedot
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
Valmistaja
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
+2 - +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 696 kJ / 166 kcal |
| Rasvaa | 7,6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3 g |
| Hiilihydraattia | 12,6 g |
| - josta sokereita | 3,2 g |
| Proteiinia | 11,4 g |
| Suola | 0,90 g |
| Ravintokuitua | 0,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


