Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Herkullinen crispy-paneroitu kanan paistipala toimii hyvin vaikka ranskanperunoiden ja remoulade-kastikkeen kanssa. Kana on suomalaista lihaa ja…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Vehnä
Ainesosat
broilerinliha (66 %), vesi, VEHNÄJAUHO, rapsiöljy, jodioitu suola, mausteet (paprika, kurkuma, valkopippuri), nostatusaineet (E 500, E 450), sakeuttamisaineet (guarkumi, ksantaanikumi), stabilointiaineet (E 451, E 450), dekstroosi. Voimakassuolainen. Broilerinlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2007167400009
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 819 kJ / 196 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,8 g |
| Hiilihydraattia | 9,7 g |
| - josta sokereita | 0,6 g |
| Proteiinia | 13 g |
| Suola | 1,40 g |
| Ravintokuitua | 0,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

