Ladataan...

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Lapin Tulisavukirjolohilasagne 3kg
Valmistusmaa
Allergeenit
Kalat, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Sinappi, Vehnä
Ainesosat
Paseerattu tomaatti (suola), tomaattimurska [tomaatti, tomaattimehu, happamuudensäätöaine (E330)], Kala-Lapin TulisavuKIRJOLOHI 14, 9 % (suola), laktoositon KERMA [stabilointiaine (E407)], laktoositon KERMA [MAITOvalmiste, muunnettu maissitärkkelys, stabilointiaineet (E471, E466)], lasagnelevyt (durumVEHNÄjauho), mozzarellaJUUSTO (MAITO, suola, hapate, juoksete), vuohenJUUSTO, sulateJUUSTO [vesi, JUUSTO, VOI, sulatesuolat (E452, E339), muunnettu tärkkelys, säilöntäaine (E200)], JUUSTOraaste [MAITO, suola, hapate, juoksute, happamuudensäätöaine (E509), säilöntäaine (E202)], sokeri, valkosipuli, rapsiöljy, mustapippuri, chilipippuri. Saattaa sisältää jäämiä soijasta ja sinapista.
Yhteystiedot
Kala-Lappi Oy
Kapteeninväylä 7, 70900 Toivala
EAN
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 807 kJ / 194 kcal |
| Rasvaa | 13 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7,4 g |
| Hiilihydraattia | 10,2 g |
| - josta sokereita | 3,8 g |
| Proteiinia | 8,2 g |
| Suola | 0,80 g |
| Ravintokuitua | 1,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

