Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Malaco Herkkulakusekoitus on hurmaavan herkullinen sekoitus markkinoilta tuttuja metrilakuja lyhyinä, helposti syötävinä pätkinä. Sekoitus yhdistää…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
sokeri, melassi, VEHNÄJAUHO, glukoosisiirappi, kookosrasva, lakritsiuute, liivate, stabilointiaine (glyseroli), suola, kaakaojauhe, värit (E153, E150d), aromit, emulgointiaine (E471), pintakäsittelyaine (mehiläisvaha).
Yhteystiedot
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
Markkinoija
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256912065
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytettävä alle 25°C.
Käyttöohje
Makeisten sekoitussuhde voi vaihdella. Tarkista tuotetiedot aina myös pakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 518 kJ / 359 kcal |
| Rasvaa | 2,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,3 g |
| Hiilihydraattia | 79 g |
| - josta sokereita | 62 g |
| Proteiinia | 3,4 g |
| Suola | 0,50 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 1 kpl |
|---|---|
| Energia | 380 kJ / 90 kcal |
| Rasvaa | 0,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,3 g |
| Hiilihydraattia | 20 g |
| - josta sokereita | 16 g |
| Proteiinia | 0,9 g |
| Suola | 0,13 g |

