Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kotimainen Meira Ketsuppi on suomalaiseen makuun valmistettu. Rakenne on täyteläinen ja maku herkullisen puhdas. Meira Ketsuppi on valmistettu…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Tomaattisose (86 %), sokeri, etikka, jodioitu suola, luontaiset aromit (maustepippuri- ja valkopippuriuute), inkivääri ja säilöntäaineet (kaliumsorbaatti ja natriumbentsoaatti).
Yhteystiedot
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Valmistaja
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414202900121
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilyy parhaiten viileässä.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 303 kJ / 72 kcal |
| Rasvaa | 0,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0 g |
| Hiilihydraattia | 15 g |
| - josta sokereita | 14 g |
| Proteiinia | 1,6 g |
| Suola | 1,50 g |
| Ravintokuitua | 2,1 g |
| Natrium | 0,6 g |


