Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Pulla-Pirtti Hot dog-sämpylä irto halkaistu laktoositon kuidun lähde vehnäsämpylä
Kaikki Pulla-Pirtti-tuotteetNoin0,65 €
Vertailuhinta 13,00 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Premium hodarisämpylä, jota käyttävät monet ravintolat. Nyt saat sen myös kaupan irtohyllystä! Parasta grillailuun.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, kasviöljy (rypsi, kokonaan kovetettu rypsi), sokeri, KANANMUNA, inverttisokerisiirappi, hiiva, perunahiutale, psyllium, suola, aromi, jauhonparanne (E300), OHRAmallas. Valmistettu linjalla, jossa käsitellään myös ruista ja kauraa sisältäviä tuotteita.
Yhteystiedot
Pulla-Pirtti Oy
Lepolantie 17, 90410 Oulu
010 5483600, https://www.pullapirtti.com
EAN
2007391000006
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 417 kJ / 337 kcal |
| Rasvaa | 9,5 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,1 g |
| Hiilihydraattia | 51,7 g |
| - josta sokereita | 8,1 g |
| Proteiinia | 8,7 g |
| Suola | 1,24 g |
| Ravintokuitua | 4,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


