Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Pulla-Pirtti Rinkilämunkki pinkki 2/240 g laktoositon kuorrutemunkki
Kaikki Pulla-Pirtti-tuotteetNoin4,59 €
Vertailuhinta 19,13 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Herkullinen kuorrutettu munkki sydänkoristeilla kahden kappaleen pakkauksessa.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, sokeri, vesi, kasviöljy [palmu (SG), rypsi, rapsi], glukoosisiirappi, hiiva, kasvirasva [palmu (SG), kookos, rypsi], KANANMUNA, viljelty VEHNÄjauho, suola, riisijauho, kardemumma, perunatärkkelys, VEHNÄgluteeni, emulgointiaine (E471, E472e, E322 auringonkukkalesitiini), dekstroosi, stabilointiaine (E412), VEHNÄhapantaikina, mallastettu OHRAjauho, väri (E120, E160a), aromi jauhonparanne (E300). Saattaa sisältää pieniä määriä maitoa ja muiden viljatuotteiden jäämiä.
Yhteystiedot
Pulla-Pirtti Oy
Lepolantie 17, 90410 Oulu
https://www.pullapirtti.fi, 0105483600
EAN
6438706436245
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 883 kJ / 448 kcal |
| Rasvaa | 18,8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 10 g |
| Hiilihydraattia | 62,8 g |
| - josta sokereita | 31,5 g |
| Proteiinia | 5,9 g |
| Suola | 0,60 g |
| Ravintokuitua | 2,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


