Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Rosten Myslileipä 480g sekaleipä
Kaikki Leipomo Rosten -tuotteetNoin2,69 €
Vertailuhinta 5,60 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Leipomo Rostenin esipaistettu myslileipä.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho (Suomi), vesi, täysjyväRUISjauho, VEHNÄhiutale, auringonkukansiemen, pellavansiemen, rusina, kuivattu omena, VEHNÄGLUTEENI, RUISmallas, jodioitu suola, sokeri, hiiva, emulgointiaine E472e, VEHNÄmallasjauho, jauhonparanne E300
Yhteystiedot
Leipomo Rosten Oy
Voimakatu 3, 20520 Turku
0207702354, https://www.leipomorosten.fi
EAN
6409770046005
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 114 kJ / 266 kcal |
| Rasvaa | 6,6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,8 g |
| Hiilihydraattia | 39 g |
| - josta sokereita | 4,4 g |
| Proteiinia | 9,5 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 6,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

