Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Semper Yogomums Mango 10kk jogurttihedelmäsose 120g
Kaikki Semper-tuotteetNoin1,05 €
Vertailuhinta 8,75 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Jogurttia ja hedelmää, ilman lisättyä sokeria! Semper Yoghurt Mango & omena on raikas ja herkullinen jogurttia, mangoa ja omenaa sisältävä…
Valmistusmaa
Espanja
Allergeenit
Maito
Ainesosat
Omenasose 41%, JOGURTTI (lämpökäsitelty) 35%, mangosose 20%, riisijauho, hapettumisenestoaine (askorbiinihappo), sitruunatäysmehu (tiivisteestä). Aineksien alkuperämaa: EU ja muu kuin EU.
Yhteystiedot
Hero Finland Oy
PL 80, 02631 ESPOO
hero@akvamariini.fi, hero@akvamariini.fi, hero@akvamariini.fi
EAN
7310100970718
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Avaamaton pakkaus huoneenlämmössä. Avattu pakkaus jääkaapissa korkeintaan 1 vrk. Pakattu suojakaasuun.
Käyttöohje
Valmis syötäväksi. Tarjotaan huoneenlämpöisenä tai jääkaapissa viilennettynä.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 285 kJ / 68 kcal |
| Rasvaa | 1,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,9 g |
| Hiilihydraattia | 12 g |
| - josta sokereita | 8,8 g |
| Proteiinia | 1,9 g |
| Suola | 0,04 g |
| Kalsium | 60 mg |
| Ravintokuitua | 0,9 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 30 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat

