Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Semper Yogomums Vadelma 10kk jogurttihedelmäsose 120g
Kaikki Semper-tuotteetNoin1,05 €
Vertailuhinta 8,75 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Jogurttia ja hedelmää, ilman lisättyä sokeria! Semper Yogomums Vadelma on raikas ja herkullinen jogurttia, banaania ja vadelmaa sisältävä…
Valmistusmaa
Espanja
Allergeenit
Maito
Ainesosat
Omenasose 37%, JOGURTTI (lämpökäsitelty) 35%, banaanisose 14%, vadelmasose 10%, riisijauho, sitruunatäysmehu (tiivisteestä). Aineksien alkuperämaa: EU ja muu kuin EU.
Yhteystiedot
Hero Finland Oy
PL 80, 02631 ESPOO
hero@akvamariini.fi, hero@akvamariini.fi, hero@akvamariini.fi
EAN
7310100970633
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Avaamaton pakkaus huoneenlämmössä. Avattu pakkaus jääkaapissa korkeintaan 1 vrk. Pakkaus lajitellaan sekajätteisiin.
Käyttöohje
Valmis syötäväksi.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 300 kJ / 71 kcal |
| Rasvaa | 1,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,9 g |
| Hiilihydraattia | 12 g |
| - josta sokereita | 7,7 g |
| Proteiinia | 2 g |
| Suola | 0,04 g |
| Kalsium | 60 mg |
| Ravintokuitua | 1,4 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 30 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat

