Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Xtra-virikehäkkikanalan munia, painoluokka M 53-63 g. Pakkauksessa 15 kpl. Laatuluokka A. Alkuperämaa Suomi.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna
Ainesosat
KANANMUNA
Yhteystiedot
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Valmistaja
Farmimuna Oy
EAN
6414891802478
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytetään viileässä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 597 kJ / 143 kcal |
| Rasvaa | 10,3 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,1 g |
| - josta monityydyttymättömiä rasvoja | 1,2 g |
| Hiilihydraattia | 0,3 g |
| - josta sokereita | 0,3 g |
| Proteiinia | 12,5 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |
| D-vitamiini | 2,2 µg |


