Ladataan...

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Rapeat, tulisella BBQ-mausteseoksella maustetut Apetit Hot BBQ Kukkakaaliwingsit ovat maistuva tuote herkutteluun ja naposteltavaksi. Niissä on…
Valmistusmaa
Ainesosat
Kukkakaali 65 %, rapsiöljy, vesi, gluteeniton korppujauho (riisijauho, kikhernejauho, suola, dekstroosi), maissitärkkelys, mausteet (mm. tomaatti, paprika, valkosipuli, jalapeno, chili), sokeri, jodioitu suola, aromit, sakeuttamisaine (ksantaani).
Yhteystiedot
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
Valmistaja
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
PAKASTE, tuote säilyy pakastelämpötilassa (-18 °C tai kylmemmässä), ks. parasta ennen -merkintä. Sulanutta tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen.
Käyttöohje
Kypsennä jäisenä uunissa 250 °C 10-12 minuuttia tai friteerauskeittimessä 185 °C:ssa 2-3 minuuttia pieni määrä kerrallaan tai Airfryerissa 180 °C 10 minuuttia.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 680 kJ / 160 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,7 g |
| Hiilihydraattia | 14 g |
| - josta sokereita | 2,3 g |
| Proteiinia | 2,5 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 1,9 g |
| Natrium | 400 mg |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

