Ladataan...

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Apetit Twin Margherita -pizza on herkullinen klassikkomaku, jossa kokonaisuuden muodostavat selkeät laadukkaat täytteet: mehevä tomaattikastike,…
Valmistusmaa
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
Pohja: suomalainen VEHNÄjauho, vesi, suomalainen rypsiöljy, suomalainen hiiva, suola, jauhonparanne (askorbiinihappo). Täyte: suomalainen JUUSTO 27 %, tomaattisose 22 % (Espanja), vesi, suola, sokeri, auringonkukkaöljy, sipuli, oregano. Valmistettu linjalla, jossa käsitellään myös muita viljoja.
Yhteystiedot
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
Valmistaja
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
PAKASTE, tuote säilyy pakastelämpötilassa (-18 °C tai kylmemmässä), ks. parasta ennen -merkintä. Sulanutta tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen.
Käyttöohje
1. Poista pizza muovikääreestä. Aseta jäinen pizza uunipellille leivinpaperin päälle. 2. Paista 225 °C:ssa uunin toiseksi alimmalla tasolla n. 8 min kunnes juusto on kunnolla sulanut. HUOM! Paistoaika saattaa vaihdella eri uuneissa.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 993 kJ / 237 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 4,5 g |
| Hiilihydraattia | 23 g |
| - josta sokereita | 1,8 g |
| Proteiinia | 10 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 1,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

