Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Atrian jauhettu maksa on klassinen maksalaatikon raaka-aine. Jauhettu maksa on valmistettu suomalaisen naudan maksasta. Tuote on saatavilla 3 kg…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
naudan maksa
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2009006500000
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 644 kJ / 153 kcal |
| Rasvaa | 6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,2 g |
| Hiilihydraattia | 5,8 g |
| - josta sokereita | 0 g |
| Proteiinia | 19 g |
| Suola | 0,20 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Kalium | 360 mg |
| Fosfori | 390 mg |

