Ladataan...

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Chef Lundén Piri piri -kanawrap kietoo tortillalätyn tiukkaan syleilyyn runsaasti täyttävää broileria, tuoreita kasviksia sekä päräyttävää piri piri…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Sinappi, Vehnä
Ainesosat
tortilla (VEHNÄJAUHO, vesi, rapsiöljy, nostatusaineet (E500, E450), tomaattijauhe, dekstroosi, happamuudensäätöaine (E296), basilika, nostatusaine (E920)), broilerinfilee 16 % (broilerinfilee (EU), suola, kasvikuitu, 100g valmistukseen on käytetty 125g broilerinfileeta), kurkku 10 %, majoneesi (sokeri, KOKOMUNAJAUHE, RASVATON MAITOJAUHE, happamuudensäätöaineet (E260, E330), SINAPPIJAUHE, säilöntäaine (E202), stabilointiaineet (E412, E415), väri (E160a)), jääsalaatti 8 %, paprika, ananas, sitruunapyre, muunnettu maissitärkkelys, punapippuri, chilipippuri, valkosipuli, oregano. Vapaan kanan munat.
Yhteystiedot
Valmistaja
Lunden Food OÜ
Vahe tee 16, Jõelähtme vald, 74201 Harjumaa, Viro
kuluttajapalvelu@cheflunden.fi, 010 3207878
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 876 kJ / 210 kcal |
| Rasvaa | 8,9 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,9 g |
| Hiilihydraattia | 26 g |
| - josta sokereita | 2,2 g |
| Proteiinia | 7,3 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 1,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 1 g |


