Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Elonen Mansikka-raparperipitko 350g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin3,15 €
Vertailuhinta 9,00 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Mansikka-raparperipitko yhdistää suomalaisten suosikkimaut; mehevän mansikan ja raikkaan raparperin! Tämä suussa sulavan herkullinen pitko sisältää…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, mansikka-raparperitäyte 23% (sokeri, vesi, mansikka, raparperi, muunnettu maissitärkkelys, hyytelöimisaine (E440), happamuudensäätöaineet (E330, E333), aromi, säilöntäaine (E202), väri (E120)), vesi, sokeri, rypsiöljy, laktoositon VOI, KANANMUNA, hiiva, jodioitu suola, kardemumma ja emulgointiaineet (E481, E471). Sisältää 5% mansikkaa ja 1, 5% raparperia. Laktoositon.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
EAN
6410580032935
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 307 kJ / 312 kcal |
| Rasvaa | 7,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,7 g |
| Hiilihydraattia | 53 g |
| - josta sokereita | 22 g |
| Proteiinia | 6,2 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 2,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


