Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Fresh Hetki Mustikka tuorepuuro 160g
Kaikki Hetki-tuotteetNoin2,18 €
Vertailuhinta 13,63 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Herkullisessa mustikkatuorepuurossa on laktoositonta jogurttia, täysjyväkauraa sekä mustikkasosetta. Annoksen kruunaavat tuoreet pensasmustikat…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Kaura
Ainesosat
Jogurtti (pastöroitu MAITO, MAITOPROTEIINI, D-vitamiini, hapatteet), TÄYSJYVÄKAURAHIUTALE, mustikkatäyte (mustikka, sokeri, vesi, sakeuttamisaineet (E1442, E418), aromi), mustikkasose 7 %, pensasmustikka 6 %, sakeuttamisaine (E412), muunnettu maissitärkkelys
Yhteystiedot
Fresh Servant Oy Ab
68870 Edsevö
info@fresh.fi
Valmistaja
Fresh Servant Oy Ab
68870 Edsevö
EAN
6406510702214
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle + 6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 435 kJ / 104 kcal |
| Rasvaa | 2,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,2 g |
| Hiilihydraattia | 15 g |
| - josta sokereita | 9 g |
| Proteiinia | 4,4 g |
| Suola | 0,07 g |
| Ravintokuitua | 1,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

