Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Kariniemen Kananpojan koipipala jalapeno-omena 620 g
Kaikki Kariniemen-tuotteetNoin3,99 €
Vertailuhinta 6,44 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kariniemen Kananpojan Crispy hot wings hieman tulisemman naposteltavan ystävälle. Rapeasti pintamaustetut napostelusiivet kypsyvät kätevästi uunissa…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
suomalainen broilerin koipipala (89 %), vesi, rypsiöljy, mausteet (mm. paprika, sipuli, valkosipuli, jalapeno, mustapippuri), sokeri, jodioitu suola, omenajauhe, aromit, sitruunamehujauhe, kasvikuitu (psyllium, herne).
Yhteystiedot
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
Markkinoija
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100029463
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
+ 4 °C (max + 6 °C)
Käyttöohje
Ota pakkaus huoneenlämpöön 30 min ennen kypsennystä. Valmista grillissä miedolla lämmöllä n. 30 min, uunissa 200 °C n. 50 min tai airfryerissä 180 °C n. 20 min, kunnes ovat kypsiä.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 538 kJ / 129 kcal |
| Rasvaa | 5,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,3 g |
| Hiilihydraattia | 2,1 g |
| - josta sokereita | 1,3 g |
| Proteiinia | 17 g |
| Suola | 0,87 g |
| Ravintokuitua | 0,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


