Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Ei valikoimassa
Kaskein 1 kg Mango kuutio pakaste
Kaikki Kaskein Marja -tuotteetNoin6,46 €
Vertailuhinta 6,46 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Maukkaan makuiset auringon kypsyttämät mangopalat sopivat syötäväksi sellaisenaan, smoothiin tai jogurtin sekaan. Soveltuu myös jälkiruokiin,…
Valmistusmaa
Suomi, Puola
Ainesosat
mango
Yhteystiedot
Kaskein Marja Oy
Portinkatu 4 53830 Lappeenranta
EAN
6427401428006
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytetään alle -18 C asteessa
Käyttöohje
Sulatetaan jääkaapissa noin 2 tuntia tai huoneenlämmössä noin 1 tunti. Sulatus mikroaaltouunissa alimmalla sulatusteholla muutaman minuutin erissä. Voidaan syödä sellaisenaan, lisätä jogurttiin tai smoothieen. Soveltuu käytettäväksi myös jälkiruokiin, salaatteihin, leivontaan sekä leivonnaisten ja kakkujen koristeluun.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 293 kJ / 69 kcal |
| Rasvaa | 0,3 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,1 g |
| Hiilihydraattia | 15,3 g |
| - josta sokereita | 13,6 g |
| Proteiinia | 0,5 g |
| Suola | 0,10 g |
| Ravintokuitua | 1,7 g |
| A-vitamiini | 739 µg |
| C-vitamiini | 28 mg |

