Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Kokkikartano Kinkku-ananaspasta 300g
Kaikki Kokkikartano-tuotteetNoin3,59 €
Vertailuhinta 11,97 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Herkullinen maku Kokkikartanon klassikkotuotteeseen syntyy Snellmanin suomalaisesta kinkusta sekä suomalaisesta kermasta ja maidosta. Ananas tuo…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
Suomalainen MAITO, vesi, Snellmanin kinkku 15 % (kinkku (Suomi), vesi, suola, sokeri, mausteet (musta- ja valkopippuri, korianteri, sipuli), aromit (musta- ja viherpippuri, lipstikka, korianteri, savuaromi), säilöntäaine (E250)), pasta (EU) (DURUMVEHNÄJAUHO, vesi), suomalainen KERMA, ananas 9 % (Indonesia), JUUSTO (Suomi), maissitärkkelys, suomalainen VOI, jodioitu suola, mausteet (mm. sokeri, mustapippuri, paprika, chili), valkosipuli, etikka.
Yhteystiedot
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi
EAN
6405304003407
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 659 kJ / 158 kcal |
| Rasvaa | 8,8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5 g |
| Hiilihydraattia | 13,1 g |
| - josta sokereita | 3,7 g |
| Proteiinia | 7 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 0,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


