Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Porokylän Kartanon vehnä 290 g vehnäleipä
Kaikki Porokylän-tuotteetNoin2,09 €
Vertailuhinta 7,21 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kartanon Vehnä on uutuus, joka tuo suomalaisiin leipäpöytiin eleganssia. Sen pehmeä rakenne ja hienostunut maku muistuttavat hyvästä ranskanleivästä,…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, sihtiRUISjauho, sokeri, kasviöljy (rypsi, rapsi), VEHNÄGLUTEENI, hiiva, jodioitu suola, säilöntäaine (E282), jauhonparanne (E300).
Yhteystiedot
Porokylän Leipomo Oy
Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
013316940
EAN
6416192021350
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 189 kJ / 284 kcal |
| Rasvaa | 5,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,4 g |
| Hiilihydraattia | 47 g |
| - josta sokereita | 9,3 g |
| Proteiinia | 8,4 g |
| Suola | 1,20 g |
| Ravintokuitua | 3,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

