Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Pulla-Pirtti Supipatonki 4/460g halkaistu laktoositon kuidun lähde moniviljapatonki
Kaikki Pulla-Pirtti-tuotteetNoin1,99 €
Vertailuhinta 4,33 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Sopivan pitkä moniviljapatonki. Täytä runsailla täytetteillä ja nauti. Maistuvia täytteitä esim. hunajakana ja paahtonauta.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, TÄYSJYVÄRUIS (jauho, rouhe, litiste), sokeri, pellavansiemen, maissi, kasviöljy (rypsi, kokonaan kovetettu rypsi), auringonkukansiemen, VEHNÄgluteeni, hiiva, RUISjauho, suola, hirssi, TÄYSJYVÄKAURAhiutale, mallastettu OHRA, mallastettu RUIS, entsyymit, aromi, jauhonparanne (E300).
Yhteystiedot
Pulla-Pirtti Oy
Lepolantie 17, 90410 Oulu
010 5483600, https://www.pullapirtti.com
EAN
6438706197443
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 073 kJ / 255 kcal |
| Rasvaa | 4,8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,6 g |
| Hiilihydraattia | 42,2 g |
| - josta sokereita | 4,1 g |
| Proteiinia | 8,6 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 4,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
