Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
PutaanPulla Äidille Leivos 2 kpl/220g vadelmaleivos
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Muropohjaan käsintehty leivos, jonka päällä on vadelmakermamoussea ja vadelmahilloa. Leivokset on koristeltu vaaleanpunaisella tryffelikuorrutteella,…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Mantelit, Hasselpähkinät, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vadelmahillo, voi, sokeri, KANANMUNA, vesi, kaneli, suola, jogurttijauhe, dekstroosi, kasviöljy, LAKTOOSI, HERAjauhe, aromi, väri (E120, E160a), MAITOPROTEIINI, sakeuttamisaine(E401), glukoosisiirappi ja VEHNÄproteiini. Saattaa sisältää pieniä määriä pähkinää.
Yhteystiedot
Valmistaja
Putaan Pulla Oy
Sepäntie 2, 90850 Martinniemi
08-5638700, putaanpulla@putaanpulla.fi, https://www.putaanpulla.fi
Markkinoija
Putaan Pulla Oy
Sepäntie 2, 90850 Martinniemi
EAN
6411090040304
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytä kylmässä.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 577 kJ / 377 kcal |
| Rasvaa | 23,5 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 12,3 g |
| Hiilihydraattia | 32,8 g |
| - josta sokereita | 18 g |
| Proteiinia | 2,4 g |
| Suola | 0,10 g |
| Ravintokuitua | 0,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,9 g |


