Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Ei valikoimassa
Vaasan Moilas Free From gluteeniton Täysjyväkauraviipaleet 380g
Kaikki Vaasan Moilas -tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Gluteeniton maistuva puhdaskauraleipä.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Kaura, Maissi
Ainesosat
Vesi, gluteeniton KAURA (täysjyväjauho, ydinjauho), tapiokatärkkelys. maissitärkkelys, bambukuitu, perunakuitu, riisiraskijauhe, sokeri, rypsiöljy, sakeuttamisaineet (E 464, E 466, E 415), hiiva, suola, säilöntäaine (E 200), psyllium.Täysjyväkauraa 51 % leivän viljasta.
EAN
6431901820062
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 850 kJ / 205 kcal |
| Rasvaa | 4,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,6 g |
| Hiilihydraattia | 31 g |
| - josta sokereita | 3,6 g |
| Proteiinia | 3,8 g |
| Suola | 1,40 g |
| Ravintokuitua | 12 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


